Organization Calendar (Wallaceburg Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 23, 2020-Mar 14, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 23Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Feb 29
GRL - (U11) Atom Girls HL - Southpoint Stars Keith Lindsay Memorial Tournament
GRL
(U9) Novice Girls HL
9:00 AM
@ Lambton
IP (U7)
(U7) IP 2013 Red
9:25 AM
@ MOORETOWN
IP (U7)
(U7) IP 2013 White
10:25 AM
@ MOORETOWN
IP (U7)
(U6) IP 2014 Blue & (U6) IP 2014 Yellow
12:55 PM-1:50 PM
Shared Practice
AT (U11)
(U11) Atom FC 2
3:00 PM
@ South Kent Lightning 2
Blenheim [ATCH19]
GRL
(U11) Atom Girls HL
3:15 PM
@ St. Marys Rock C
St. Marys (Blue) [ATO-B-05]
AT (U11)
(U11) Atom FC 1
3:40 PM
vs. Dresden Jr. Kings White
PW (U13)
(U13) PeeWee FC
4:50 PM
vs. South Kent Lightning 2
BT (U15)
(U15) Bantam FC
6:10 PM
vs. Southwest Bullets
MG (U18)
(U18) Midget FC 1
7:30 PM
@ South Kent Lightning
Ridgetown [MCH10]
BT (U15)
(U15) Bantam AE
7:40 PM
vs. South Huron Sabres
MG (U18)
(U18) Midget FC 2
9:10 PM
vs. Petrolia Oilers
AT (U11)
(U11) Atom FC 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
GRL
(U9) Novice Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Nov (U9)
(U9) Novice Rep
7:00 PM
vs. MOORETOWN
BT (U15)
(U15) Bantam FC
7:00 PM
@ Southwest Bullets
Glencoe [BCH10]
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
7:30 PM
@ Dorchester Dragons
Dorchester (South) [SHL-BM-Q1-04]
MG (U18)
(U18) Midget FC 1
9:40 PM-10:30 PM
Practice
AT (U11)
(U11) Atom FC 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
GRL
(U13) PeeWee Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
GRL
(U18) Midget Girls BB
6:00 PM
@ CK CRUSH
AT (U11)
(U11) Atom Rep
6:40 PM-7:20 PM
Practice
GRL
(U15) Bantam Girls C
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PW (U13)
(U13) PeeWee Rep
7:30 PM
vs. South Kent Lightning
PW (U13)
(U13) PeeWee FC
8:00 PM-8:50 PM
Practice
BT (U15)
(U15) Bantam AE
8:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Gemini (Blue) [SHL-BAE-PB-SF1-1]
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
8:50 PM-9:40 PM
Practice
MG (U18)
(U18) Midget Rep
9:50 PM-10:40 PM
Practice
IP (U7)
(U7) IP 2013 White & (U7) IP 2013 Red
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
IP (U7)
(U6) IP 2014 Blue & (U6) IP 2014 Yellow
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
MNov (U8)
(U8) Minor Novice & (U9) Novice FC
6:10 PM-7:00 PM
Shared Practice
BT (U15)
(U15) Bantam FC
7:00 PM-7:50 PM
Practice
GRL
(U11) Atom Girls HL
7:10 PM-8:00 PM
Practice
BT (U15)
(U15) Bantam AE
8:00 PM-8:50 PM
Practice
GRL
(U18) Midget Girls BB
8:10 PM-9:00 PM
Practice
MG (U18)
(U18) Midget FC 1
9:10 PM
vs. Dresden Jr. Kings Maroon
AT (U11)
(U11) Atom FC 2
5:30 PM
@ Dresden Jr. Kings Maroon
Ken Houston [ATCH20]
BT (U15)
(U15) Bantam AE
8:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
GRL
(U11) Atom Girls HL
12:30 PM
vs. London Devilette Vipers
Leamington Unico Canco Arena (Leamington) [13]
Pre (U5)
(U5) Preschool
5:00 PM-5:50 PM
Practice
GRL
(U11) Atom Girls HL
6:00 PM
vs. Essex Thunder
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
6:30 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-BM-PB-SF1-1]
AT (U11)
(U11) Atom Rep
7:00 PM
@ South Kent Lightning
Ridgetown [SHL-ATM-PB-SF1-1]
GRL
(U13) PeeWee Girls C
7:45 PM
@ St. Marys Rock C
GRL
(U18) Midget Girls BB
8:00 PM
vs. WINDSOR WILDCATS
MG (U18)
(U18) Midget Rep
9:30 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-MIN-PC-SF2-1]
IP (U7)
(U7) IP 2013 White & (U7) IP 2013 Red
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
IP (U7)
(U6) IP 2014 Blue
8:20 AM
vs. Mooretown Black
IP (U7)
(U6) IP 2014 Yellow
8:20 AM
vs. Mooretown Black
GRL
(U11) Atom Girls HL
9:00 AM
@ Southpoint Stars
Leamington arena Highbury(Leamington) [43]
MNov (U8)
(U8) Minor Novice
9:20 AM-10:10 AM
Practice
AT (U11)
(U11) Atom FC 1
10:00 AM
@ Dresden Jr. Kings Maroon
Ken Houston [ATCH22]
Nov (U9)
(U9) Novice FC
10:20 AM
vs. South Kent Lightning 2
AT (U11)
(U11) Atom Rep
11:20 AM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-ATM-PB-SF1-2]
Nov (U9)
(U9) Novice Rep
1:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars 1
AT (U11)
(U11) Atom FC 2
2:20 PM-3:20 PM
Practice
BT (U15)
(U15) Bantam AE
2:45 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Gemini (Blue) [SHL-BAE-PB-SF1-3]
AT (U11)
(U11) Atom Rep
3:30 PM-4:30 PM
Practice
GRL
(U13) PeeWee Girls C
4:25 PM
@ Windsor
MG (U18)
(U18) Midget FC 2
4:30 PM
@ West Lorne Comets
GRL
(U18) Midget Girls BB
4:30 PM
@ CK CRUSH
GRL
(U11) Atom Girls HL
5:00 PM
@ LAKESHORES LIGHTINING
Leamington arena Highbury (Leamington) [64]
GRL
(U9) Novice Girls HL
5:00 PM
@ Chatham
PW (U13)
(U13) PeeWee FC
5:15 PM
@ Mooretown Jr. Flags 2
MSC (Rink 2) [PWCB09]
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
6:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-BM-PB-SF1-2]
PW (U13)
(U13) PeeWee Rep
6:00 PM
@ South Kent Lightning
Blenheim [SHL-PW-PC-SF2-1]
BT (U15)
(U15) Bantam FC
7:30 PM
@ South Kent Lightning 2
Blenheim [BCH12]
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
GRL - (U11) Atom Girls HL - Southpoint Stars Keith Lindsay Memorial Tournament
MNov (U8)
(U8) Minor Novice
10:25 AM
@ Mooretown Jr. Flags 1
MSC (Rink 2) [MNNO84]
IP (U7)
(U6) IP 2014 Blue & (U6) IP 2014 Yellow
12:00 PM-12:55 PM
Shared Practice
Nov (U9)
(U9) Novice Rep
12:35 PM
@ MOORETOWN
IP (U7)
(U7) IP 2013 White & (U7) IP 2013 Red
12:55 PM-1:55 PM
Shared Practice
PW (U13)
(U13) PeeWee FC
1:45 PM
@ Mooretown Jr. Flags 1
MSC (Rink 2) [PWCB10]
MG (U18)
(U18) Midget FC 2
3:30 PM
@ Southwest Bullets
Glencoe [MCO13]
AT (U11)
(U11) Atom FC 1
3:40 PM
vs. Dresden Jr. Kings Maroon
AT (U11)
(U11) Atom Rep
4:50 PM
vs. South Kent Lightning
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-ATM-PB-SF1-3]
GRL
(U13) PeeWee Girls C
5:20 PM
@ LAMBTON ATTACK
BT (U15)
(U15) Bantam FC
6:10 PM
vs. Dresden Jr. Kings
AT (U11)
(U11) Atom FC 2
6:10 PM
@ South Kent Lightning 1
Ridgetown [ATCH21]
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
6:25 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [SHL-BM-PB-SF1-3]
BT (U15)
(U15) Bantam AE
7:40 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-BAE-PB-SF1-4]
AT (U11)
(U11) Atom FC 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
GRL
(U9) Novice Girls HL
6:00 PM
vs. Sarnia Sting
Nov (U9)
(U9) Novice Rep
7:00 PM
vs. PETROLIA
MG (U18)
(U18) Midget FC 1
9:40 PM-10:30 PM
Practice
AT (U11)
(U11) Atom FC 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
GRL
(U13) PeeWee Girls C
6:00 PM
vs. MOORETOWN
AT (U11)
(U11) Atom Rep
6:40 PM-7:30 PM
Practice
GRL
(U15) Bantam Girls C
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PW (U13)
(U13) PeeWee Rep
7:40 PM
vs. South Kent Lightning
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-PW-PC-SF2-2]
PW (U13)
(U13) PeeWee FC
8:00 PM-8:50 PM
Practice
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
8:40 PM-9:30 PM
Practice
MG (U18)
(U18) Midget Rep
9:40 PM-10:30 PM
Practice
IP (U7)
(U6) IP 2014 Blue & (U6) IP 2014 Yellow
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
IP (U7)
(U7) IP 2013 White & (U7) IP 2013 Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
MNov (U8)
(U8) Minor Novice & (U9) Novice FC
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PW (U13)
(U13) PeeWee Rep
6:00 PM
@ South Kent Lightning
Blenheim [SHL-PW-PC-SF2-3]
BT (U15)
(U15) Bantam FC
7:00 PM-7:50 PM
Practice
GRL
(U11) Atom Girls HL
7:10 PM-8:00 PM
Practice
GRL
(U18) Midget Girls BB
8:00 PM-8:50 PM
Practice
BT (U15)
(U15) Bantam AE
8:10 PM-9:00 PM
Practice
MG (U18)
(U18) Midget FC 1
9:10 PM
vs. Dresden Jr. Kings White
MG (U18)
(U18) Midget FC 2
9:10 PM-10:40 PM
Practice
BT (U15)
(U15) Bantam FC
5:00 PM
@ Dresden Jr. Kings
Ken Houston [BCH19]
GRL
(U11) Atom Girls HL & (U13) PeeWee Girls C
5:00 PM-6:20 PM
SKILLS
MG (U18)
(U18) Midget FC 1
8:00 PM
@ South Kent Lightning
Ridgetown [MCH15]
MG (U18)
(U18) Midget FC 2
8:30 PM-9:20 PM
Practice
MG (U18)
(U18) Midget Rep
8:30 PM
@ North Middlesex Jr. Stars
North Middlesex [SHL-MIN-PC-SF2-2]
Pre (U5)
(U5) Preschool
5:00 PM-5:40 PM
Practice
AT (U11)
(U11) Atom FC 1
5:50 PM
vs. AT (U11) - (U11) Atom FC 2
PW (U13)
(U13) PeeWee Rep
6:50 PM
vs. South Kent Lightning
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-PW-PC-SF2-4]
GRL
(U11) Atom Girls HL
7:00 PM
@ Woodstock Wildcats C
GRL
(U18) Midget Girls BB
8:00 PM-9:20 PM
Practice
BT (U15)
(U15) Bantam AE
8:30 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Gemini (Blue) [SHL-BAE-PB-SF1-5]
MG (U18)
(U18) Midget Rep
9:30 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-MIN-PC-SF2-3]
IP (U7)
(U6) IP 2014 Blue & (U6) IP 2014 Yellow
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
IP (U7)
(U7) IP 2013 White & (U7) IP 2013 Red
8:20 AM-9:10 AM
Shared Practice
Nov (U9)
(U9) Novice FC
9:20 AM-10:10 AM
Practice
MNov (U8)
(U8) Minor Novice
9:20 AM
vs. Petrolia Oilers 2
Mar 08Mar 09Mar 10Mar 11Mar 12Mar 13Mar 14
IP (U7)
(U6) IP 2014 Blue
8:30 AM
@ Mooretown Black
IP (U7)
(U6) IP 2014 Yellow
8:30 AM
@ Mooretown Black
MNov (U8)
(U8) Minor Novice
10:10 AM
@ Petrolia Oilers 1
Watford [MNNO88]
IP (U7)
(U7) IP 2013 White & (U7) IP 2013 Red
12:00 PM-12:55 PM
Shared Practice
GRL
(U13) PeeWee Girls C
12:00 PM
@ MOORETOWN
PW (U13)
(U13) PeeWee Rep
3:30 PM
@ South Kent Lightning
Ridgetown [SHL-PW-PC-SF2-5]
AT (U11)
(U11) Atom FC 1
3:40 PM
vs. South Kent Lightning 1
PW (U13)
(U13) PeeWee FC
4:50 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 2
BT (U15)
(U15) Bantam FC
6:10 PM
vs. West Lorne Comets
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
6:25 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [SHL-BM-PB-SF1-4]
AT (U11)
(U11) Atom Rep
6:45 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Gemini (Blue) [SHL-ATM-PB-SF1-6]
BT (U15)
(U15) Bantam AE
7:40 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-BAE-PB-SF1-6]
MG (U18)
(U18) Midget FC 2
9:10 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Nov (U9)
(U9) Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
GRL
(U9) Novice Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
AT (U11)
(U11) Atom FC 2
7:00 PM
vs. Dresden Jr. Kings Maroon
MG (U18)
(U18) Midget FC 1
9:40 PM-10:30 PM
Practice
AT (U11)
(U11) Atom FC 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
GRL
(U13) PeeWee Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
AT (U11)
(U11) Atom Rep
6:40 PM-7:30 PM
Practice
GRL
(U15) Bantam Girls C
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PW (U13)
(U13) PeeWee Rep
7:40 PM
vs. South Kent Lightning
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-PW-PC-SF2-6]
PW (U13)
(U13) PeeWee FC
8:00 PM-8:50 PM
Practice
MG (U18)
(U18) Midget Rep
8:00 PM
@ North Middlesex Jr. Stars
North Middlesex [SHL-MIN-PC-SF2-4]
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
8:50 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Wallaceburg Memorial Arena [SHL-BM-PB-SF1-5]
MG (U18)
(U18) Midget Rep
9:40 PM-10:30 PM
Practice
IP (U7)
(U7) IP 2013 White & (U7) IP 2013 Red
4:00 PM-4:55 PM
Shared Practice
IP (U7)
(U6) IP 2014 Blue & (U6) IP 2014 Yellow
4:55 PM-5:50 PM
Shared Practice
All Teams
5:00 PM-5:50 PM
Goalie Clinic
MNov (U8)
(U8) Minor Novice & (U9) Novice FC
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
6:10 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [SHL-BM-PB-SF1-6]
BT (U15)
(U15) Bantam FC
7:00 PM-7:50 PM
Practice
GRL
(U11) Atom Girls HL
7:10 PM-8:00 PM
Practice
GRL
(U18) Midget Girls BB
8:00 PM-8:50 PM
Practice
BT (U15)
(U15) Bantam AE
8:10 PM-9:00 PM
Practice
MG (U18)
(U18) Midget FC 1
9:10 PM
vs. South Kent Lightning
Novice (U9) & (U9) Novice Girls HL
5:00 PM-6:20 PM
SKILLS
AT (U11)
(U11) Atom FC 2
5:30 PM
@ Dresden Jr. Kings White
Ken Houston [ATCH29]
MG (U18)
(U18) Midget FC 2
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Pre (U5)
(U5) Preschool
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Nov (U9)
(U9) Novice FC
6:00 PM
@ Dresden Jr. Kings
Ken Houston [MJNRR17]
GRL
(U15) Bantam Girls C
7:00 PM-7:50 PM
Practice
GRL
(U18) Midget Girls BB
8:00 PM-9:20 PM
Practice
MG (U18)
(U18) Midget Rep
9:30 PM-11:00 PM
Practice
IP (U7)
(U7) IP 2013 White & (U7) IP 2013 Red
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
IP (U7)
(U6) IP 2014 Blue & (U6) IP 2014 Yellow
8:20 AM-9:10 AM
Shared Practice
MNov (U8)
(U8) Minor Novice & (U9) Novice FC
9:20 AM-10:10 AM
Shared Practice
Nov (U9)
(U9) Novice Rep
10:20 AM
vs. East Lambton Eagles
GRL
(U9) Novice Girls HL
11:20 AM-12:10 PM
Practice
GRL
(U11) Atom Girls HL
12:20 PM-1:10 PM
Practice
GRL
(U13) PeeWee Girls C
1:20 PM
vs. Stratford Aces C
AT (U11)
(U11) Atom FC 2
2:20 PM-3:20 PM
Practice
AT (U11)
(U11) Atom Rep
3:30 PM-4:30 PM
Practice
PW (U13)
(U13) PeeWee Rep
4:40 PM-5:50 PM
Practice
BT (U15)
(U15) Bantam Rep
6:00 PM-7:20 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Wallaceburg Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Wallaceburg Minor Hockey on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from wallaceburghockey.com on Thursday, February 27, 2020 at 4:38 PM